Početna stranica » sport » Najčudniji susret u povijesti nogometa

Najčudniji susret u povijesti nogometa

Barbados i Grenada odigrali su najčudniji meč u povijesti nogometa 1994. godine. Za prvo mjesto, Barbados je morao pobijediti, uz razliku od najmanje dva gola..

Bila je 83. minuta, rezultat je bio 2: 1, što se Barbadosu uopće nije svidjelo. A onda su očajni Barbadijci došli do prilično paradoksalnog poteza - zabili su gol u svoja vrata! Što je zaradilo čak 30 minuta dodanog vremena.

To je bilo dovoljno da Barbados postigne pogodak, a pogodak postignut u dodatnom vremenu bio je, prema pravilima, smatran "zlatnim" i izjednačen s dva..

Zaprepašteni Grenadijci trčali su natrag kao odgovor na gol u vlastitoj mreži, a Barbados je sada morao čuvati stražu nad vlastitim i tuđim vratima..

Na kraju je Barbadosov plan radio. Utakmica je završena rezultatom 4: 2 u njegovu korist..